Oświadczenie w sprawie dróg dwukierunkowych na osiedlu Suchy Las
Szanowni Państwo, opiniując projekt organizacji ruchu na osiedlu Suchy Las zarząd osiedla wyraził wolę, aby wszystkie osiedlowe drogi były dwukierunkowe, jeśli istnieje taka techniczna możliwość. Za rozwiązaniem tym zagłosowała większość zarządu.
Oświadczam, że jako przewodniczący zarządu nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania jako zasady generalnej. Uważam, że w niektórych przypadkach (np. ul. Szkolnej) jest to rozwiązanie niewłaściwe. Zarząd jest jednak organem kolegialnym i decyduje większość. Przewodniczący zaś zobowiązany jest stanowisko zarządu reprezentować, nawet jeśli go nie podziela.
Aktualności z osiedla:
1. rozpoczął się remont ul. Sasankowej – od ulicy Jagodowej do Borówkowej. Prace potrwają najprawdopodobniej do końca marca. Niektórzy mieszkańcy już zwracają uwagę, że na nowej nawierzchni konieczna będzie szykana spowalniająca ruch.
2. O potrzebie budowy szykany spowalniającej ruch wspominają także mieszkańcy ulicy Powstańców Wielkopolskich na odcinku od Sucholeskiej do Poziomkowej. Zarząd osiedla pozytywnie odniósł się do tych sugestii i w ramach prac nad projektem zmiany organizacji ruchu zaproponował takie właśnie rozwiązanie.
3. powstaje chodnik przy ul. Powstańców Wielkopolskich – od ulicy Jagodowej do Borówkowej. Prace zakończone zostaną do końca tego roku, jeśli pogoda dopisze. Warto zaznaczyć, że ta inwestycja odbywa się z inicjatywy mieszkańców, którzy chętnie składali podpisy pod stosownym wnioskiem. Przy tej okazji serdecznie dziękuję Tomaszowi Bekasowi z zarządu osiedla za pomoc w zbieraniu podpisów oraz radnej gminy, dr Agnieszce Targońskiej za interpelację w tej sprawie.
4. Podczas październikowej sesji Rady Gminy Suchy Las podjęto uchwałę o wniesieniu aportu finansowego do Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Oznacza to, ni mniej, ni więcej, że sucholeski ZGK może na poważnie przymierzyć się do przeprowadzki. W lipcu zlikwidowano salon samochodowy przy skrzyżowaniu ul. Nektarowej i Obornickiej. Obiekt wystawiono na sprzedaż i obecnie trwają negocjacje dotyczące jego zakupu przez gminę. Docelowo to właśnie tam trafiłaby gminna komunalka, a także inne spółki gminne, które w tej chwili płacą kilkanaście tysięcy za wynajem pomieszczeń. Na wniosek radnych Gmina Razem powstanie tam również Warsztat Terapii Zajęciowej (WTZ) dla osób dorosłych – niepełnosprawnych intelektualnie.
Wydaje się, że to dobry punkt na tego typu działalność. Duży parking i dobre skomunikowanie to podstawowe atuty tego miejsca. Jest też daleko od zabudowań mieszkalnych, na czym zarządowi osiedla zależało szczególnie.
Wydaje się, że to dobry punkt na tego typu działalność. Duży parking i dobre skomunikowanie to podstawowe atuty tego miejsca. Jest też daleko od zabudowań mieszkalnych, na czym zarządowi osiedla zależało szczególnie.