Interwencja w sprawie kamer na os. Poziomkowym

Szanowni Państwo,

przedkładam Państwu korespondencję otrzymaną od mieszkanki osiedla Poziomkowego, radnej gminy p. Agnieszki Targońskiej.

********************************************************************************************************

“Panie Michale,

monitoring to jedna z kluczowych spraw dla osiedla Poziomkowego. Mieszkańcy domagają się go już od dawna. Wyrazem tego są chociażby 124 podpisy pod petycją w tej sprawie z 2012r. czy wpisy na osiedlowym FB.
Dwie lub trzy kamery powinny pojawić się przy drogach wyjazdowych jak najszybciej, ale na planie opracowanym przez Komisję BiPP niestety nie zostały zaznaczone. Rozumiem, że ten plan to tylko “szkielet”, który będzie rozbudowywany i uzupełniany z zadania lokalnego. Jednak dla mieszkańców nie ma znaczenia z którego funduszu będzie monitorowane osiedle. Najważniejsze, aby stało się to jak najszybciej!

Dodam, że na liście opracowanej przez Komendanta Komisariatu Policji w SL (w załączeniu) znalazły się 3 kamery obrotowe zlokalizowane na wylotach z osiedla. W rozmowie policjanci i strażnicy gminni informowali, że z tego rejonu ginie najwięcej samochodów w porównaniu z resztą gminy.
Obrotowa kamera zamontowana przy skrzyżowaniu ulic Malinowej i Aroniowej, oprócz ruchu samochodów, mogłaby monitorować niebezpieczne przejście z osiedla do parku, place zabaw i pobliskie parkingi.

W kolejnych mailach przesyłam głosy mieszkańców i korespondencję Santera (czyli zarządcy kilku osiedlowych wspólnot) z Urzędem Gminy na temat monitoringu. Te same dokumenty otrzymał przewodniczący KBiPP.

Pozdrawiam,
Agnieszka Targońska
Radna Gminy Suchy Las”

********************************************************************************************************

Po interwencji p. Targońskiej, Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Gminy Suchy Las wpisała w plan monitoringu dwie dodatkowe kamery po obu stronach osiedla Poziomkowego (PATRZ OBRAZEK PONIŻEJ – kamera druga i trzecia patrząc od dołu obrazka – po obu stronach osiedla Poziomkowego). 

 Bez tytułu nowe

Pozdrawiam

Michał Dziedzic

Przewodniczący Zarządu Osiedla Suchy Las