Sucholeska Policja stworzy mapę zagrożeń bezpieczeństwa

18 lutego br. uczestniczyłem w spotkaniu z funcjonariuszami Policji w Suchym Lesie. Były to konsultacje społeczne w zakresie tworzenia mapy zagrożeń bezpieczeństwa.

Projekt realizuje Komenda Miejsca Policji dla obszaru Poznania i powiatu poznańskiego. W ramach dyskusji zgłosiłem kwestię przekraczania prędkości na głównych ulicach osiedla, problem palenia śmieci w domach oraz szczególnie popularne w sezonie wiosenno-letnim nieformalne spotkania osób niekoniecznie trzeźwych w okolicach górki saneczkowej.

Warto dodać, że mapa zagrożeń bezpieczeństwa opracowywana przez Policję jest projektem rozwijającym się, tzn. jeśli teraz lub w przyszłości będziecie Państwo mieli jakieś uwagi do bezpieczeństwa i pracy Policji na osiedlu, proszę o sygnał do mnie lub bezpośrednio do sucholeskiego posterunku. Żadna informacja nie zostanie zbagatelizowana!

20160218_165427

Spotkanie odbyło się w ramach Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego pod przewodnictwem radnego Włodzimierza Majewskiego, któremu dziękuję za podjęcie tematu.

Michał Dziedzic
Przewodniczący Zarządu Osiedla Suchy Las