Weekend integracji na Osiedlu Suchy Las!

9 i 10 września był czasem zabawy i integracji mieszkańców Osiedla Suchy Las.

Atrakcje zaczęły się w sobotę wieczorem, kiedy na dziedzińcu Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej zorganizowaliśmy pokaz filmu „Jak zostać królem” w ramach kina plenerowego. Duży wkład w organizację włożyła pani Anna Grzegorska ze szkoły językowej „Pani od Angielskiego”. Poczęstunek w postaci lemoniady i ciasta zapewniła zaś Cafe Szkolna 16. Niedzielny poranek i popołudnie obfitowały w następne atrakcje. W godzinach 10-14 na boisku przy ul. Poziomkowej w ramach II Turnieju Piłkarskiego Osiedla Suchy Las spotkało się 10 drużyn piłkarskich, które rywalizowały ze sobą mimo padającego deszczu. Spotkanie uwiecznił w obiektywnie Mikołaj Kamieński z Sucholeskiego Klubu Fotograficznego, za co serdecznie dziękuję. Dziękuję też Tomaszowi Dropikowskiemu oraz Przemysławowi Kwiatkowskiemu ze sklepu Met-Bud Artykuły Metalowe za pomoc przy organizacji tego emocjonującego, sportowego spotkania. Zwycięzcom z zespołu Red Box gratulujemy, a wszystkich już teraz zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie się na wiosnę 2018 r.

Tuż przed 14:00 przestał padać deszcz, a na placu zabaw przy os. Poziomkowym zagrała muzyka i rozpalono grilla. Zwyczajowo już przygotowaliśmy atrakcje głównie dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy mogli bezpłatnie korzystać z jednych z największych zjeżdżalni dmuchanych w Polsce, dostarczonych przez firmę „Giganci S.A.” Szkoła językowa „Pani od Angielskiego” zorganizowała ciekawe konkursy i loterię. Dzięki gminnemu klubowi fitness Fit Athletica można też było zasięgnąć porad trenerskich oraz z zakresu zdrowego odżywiania. Tradycyjnie ze swoim stoiskiem odwiedzili nas sąsiedzi z hurtowni zabawek „Berpo s.c.” Pierwszy raz w festynie wziął udział Salon Urody Sisel, który przygotował atrakcje dla mieszkanek osiedla – tych młodszych i tych nieco starszych. Po porady kosmetyczne i warkoczyki ustawiła się długa kolejka, a na koniec festynu rozlosowano vouchery na zabiegi upiększające. Dużą popularnością cieszyły się też podchody zorganizowane przez interaktywną szkołę językową „Dookoła Świata” oraz eksperymenty chemiczne przeprowadzane przez dzieci na stoisku „Supeł. Laboratorium nauki i zabawy”. Możliwość pokierowania robotem oraz dotknięcia „robotycznej” ręki zapewnili zaś panowie z „Go4robot Sp. z o.o.”. Dużo radości najmłodszym sprawiła możliwość wejścia do bojowego wozu strażackiego. Taką atrakcję przygotowała niezawodna Ochotnicza Straż Pożarna z Suchego Lasu, której tego dnia przewodzili Ryszard i Patryk Tasarz. Obsługę medialną zapewnił Sucholeski Magazyn Mieszkańców Gminy, a oprawę muzyczną Tomasz Drożniewski z firmy ThomaSound.pl. O smaczny posiłek i napoje zadbał Gościniec Sucholeski, Pracownia Łasucha – oraz firma Państwa Danuty i Marka Pawluk z ulicy Szkółkarskiej w Suchym Lesie. Organizacja wydarzenia nie doszła by do skutku bez nieocenionej pomocy członków Zarządu Osiedla Suchy Las, Tomasza Bekasa oraz Artura Prokopa. Wparcie techniczne zapewniła firma Sound & Lights Service ze Złotnik.

Impreza jak co roku zebrała dużo pozytywnych opinii. Jeśli jednak macie Państwo pomysły na inne atrakcje, jesteśmy otwarci na sugestie i propozycje.

Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy do kolejnych wspólnych działań integrujących lokalną społeczność.