Projekt organizacji ruchu na terenie Osiedla Suchy Las

29 października 2019r. poznaliśmy koncepcję uspokojenia ruchu na terenie naszego Osiedla. Projekt przygotował Referat Komunalny Urzędu Gminy.

Projekt został opublikowany na stronie internetowej:
https://www.suchylas.pl/en/informacje-gminne/item/5534-projekt-organizacji-ruchu-dla-suchego-lasu-mozna-skladac-wnioski

Największe zmiany dotyczą ulicy Szkółkarskiej, która na odcinku od Poziomkowej do Borówkowej będzie drogą podporządkowaną oraz okolic szkół, gdzie wszystkie przejścia dla pieszych zostaną wyniesione. Zmiany zostaną wprowadzone też na ulicy Promienistej oraz Szkolnej. Z uwagi na przepisy zostanie zlikwidowanych kilka miejsc parkingowych w pobliżu przejść dla pieszych na ul. Szkolnej przy Centrum Kultury oraz przy Urzędzie Gminy. Trwają też uzgodnienia dotyczące kierunków ruchu na ulicach Bajkowa, Promienista i Rewersów. Na ul. Powstańców Wielkopolskich powstać mają progi zwalniające (dostosowane do ruchu pojazdów komunalnych). Również na ul. Powstańców Wielkopolskich ma zostać przesunięty przystanek komunikacji publicznej “Suchy Las Os. Poziomkowe” w kierunku Złotniki Os. Grzybowe. Wszystkie proponowane zmiany można zobaczyć w dokumencie opublikowanym na stronach Urzędu Gminy.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z projektem oraz do składania uwag i wniosków, uzasadnionych merytorycznie, droga mailową na adres: [email protected]

Na Państwa uwagi czekamy do 12 listopada 2019r. Po tym terminie wszystkie uwagi zostaną przekazane do Urzędu Gminy.